На балансе сельскохозяйственного предприятия числится пожарный автомобиль

? На балансі сільськогосподарського підприємства є пожежний автомобіль, який використовується для тушіння загоряння у період збирання врожаю. Чи сплачується податок з власників транспортних засобів за цей автомобіль?

Ні, не сплачується.

Відповідно до частини другої ст. 2 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91 р. № 1963-XII (зі змінами та доповненнями) не є об'єктом оподаткування тільки автомобілі спеціального призначення швидкої допомоги та пожежні – код УКТ ЗЕД 8705.

Порядок і процедуру ведення УКТ ЗЕД затверджено постановою від 12.12.2002 р. № 1863 (зі змінами та доповненнями), відповідно до якої ведення УКТ ЗЕД здійснює Держмитслужба України.

Згідно зі ст. 313 Митного кодексу України від 11.07.2002 р. № 92-IV (зі змінами та доповненнями) митні органи класифікують товари, тобто відносять товари до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД, тобто на Держмитслужбу України покладено право здійснення остаточних висновків щодо визначення кодів УКТ ЗЕД.

Для визначення об'єктів оподаткування ДПА України користується саме Митним тарифом України та поясненнями до нього або УКТ ЗЕД.

Вирішальним фактором при віднесенні транспортного засобу до відповідної товарної позиції УКТ ЗЕД є технічні умови, сфера застосування та призначення, визначені заводом­виробником при виготовленні конкретної моделі транспортного засобу або її модифікації.

Визначення типу, моделі, версії транспортного засобу, року його виготовлення, комплектності, укомплектованості, повної маси, робочого об'єму двигуна, інших характеристик, визначальних для класифікації транспортного засобу згідно з УКТ ЗЕД, проводиться на підставі поданих при митному оформленні документів і результатів митного огляду транспортного засобу, включаючи огляд ідентифікаційних табличок, номерних площадок кузовів (шасі), номерних панелей і табличок (наклейок), додаткових носіїв інформації, наявних на транспортному засобі, з відображенням конструктивних особливостей, які є визначальними для класифікації транспортного засобу згідно з УКТ ЗЕД.

Для однозначної класифікації транспортних засобів слід використовувати:

технічну документацію заводу-виробника автомобіля;

сертифікати або аналогічні документи, видані уповноваженим органом країни-експортера або країни-виробника із зазначенням, що автомобіль належить до певної категорії.

Отже, у разі коли зазначений автомобіль за своїм типом класифікуватиметься у товарній позиції 8705 30 00 «Автомобілі пожежні», такий транспортний засіб не оподатковується податком з власників транспортних засобів.